Saturday
April 22
7:00PM
ET
Streaming Live
TV
Fight Night Nashville: Exclusive FIGHT PASS Prelims
 
The Exclusive FIGHT PASS Prelims begin at 7pm/4pm ETPT.
Sunday
April 23
1:00AM
ET
Streaming Live
TV
Pancrase: 286
 
The legendary Pancrase organization returns LIVE to UFC FIGHT PASS for Pancrase 286!
Monday
April 24
10:00PM
ET
TV
UFC Unleashed: Diaz vs Miller
 
Three of the UFC’s brightest stars turn in spectacular finishes in this collection of bouts from the Octagon. Featuring Nate Diaz vs. Jim Miller, Cat Zingano vs. Miesha Tate and Nordine Taleb vs. Erick Silva and more.
Wednesday
April 26
10:00PM
ET
TV
The Ultimate Fighter: Eat Some Souls
 
All hell breaks loose at the gym as the coaches confront each other over their contentious history. Then two veterans of the sport take their first steps toward redemption as they face off in the second preliminary fight.
Thursday
April 27
9:30PM
ET
TV
UFC Ultimate Knockouts: Surprising Knockouts
 
See some of the sport’s most surprising and memorable knockouts. With Junior Dos Santos, The Korean Zombie, Ronda Rousey, Jeremy Stephens, Darren Elkins, Nikita Krylov and more.
Saturday
April 29
1:30PM
ET
Streaming Live
TV
GLORY 40: SuperFight Series
 
The best kickboxers in the world return to UFC FIGHT PASS for GLORY 40: SuperFight Series.
Sunday
April 30
9:00PM
ET
TV
UFC Classics: Rich Franklin
 
 
Tuesday
May 2
8:00PM
ET
TV
UFC Unleashed: Heavyweight Title Timeline
 
 
Wednesday
May 3
10:00PM
ET
TV
THE ULTIMATE FIGHTER: Team Garbrandt vs Team Dillashaw: Episode 3
 
 
Thursday
May 4
8:00PM
ET
TV
UFC Reloaded: UFC 204: Bisping vs Henderson
 
 
Friday
May 5
9:00PM
ET
Streaming Live
TV
VFC 57: Gallemore vs Al-Hassan
 
The VFC heavyweight title is on the line in the main event of VFC 57 as Daniel Gallemore looks to defend his title against Razak Al-Hassan.
Saturday
May 6
4:00PM
ET
Streaming Live
TV
Cage Warriors 83: Mills vs Long
 
Cage Warriors returns to UFC FIGHT PASS for Cage Warriors 83, with Che Mills vs Lew Long as the main event.
Sunday
May 7
11:00PM
ET
TV
UFC Countdown: UFC 211: Miocic vs Dos Santos 2
 
 
Tuesday
May 9
11:00PM
ET
TV
UFC Main Event: Jedrzejzcyk vs. Kowalkiewicz
 
 
Wednesday
May 10
7:30PM
ET
TV
UFC's Greatest Fights: Edgar vs Maynard 2
 
 
10:00PM
ET
TV
THE ULTIMATE FIGHTER: Team Garbrandt vs Team Dillashaw: Episode 4
 
 
Thursday
May 11
8:00PM
ET
TV
UFC Reloaded: UFC 203: Miocic vs Overeem
 
 
Monday
May 15
10:00PM
ET
TV
UFC Main Event: Edgar vs Maynard 3
 
 
Tuesday
May 16
8:30PM
ET
TV
UFC Sound Waves:
 
 
Wednesday
May 17
7:00PM
ET
TV
UFC Classics: Frank Mir
 
 
10:00PM
ET
TV
THE ULTIMATE FIGHTER: Team Garbrandt vs Team Dillashaw: Episode 5
 
 
Sunday
May 21
9:30PM
ET
TV
UFC Fight Night Countdown: Gustafsson vs Teixeira
 
 
10:00PM
ET
TV
UFC's Greatest Fights: Aldo vs Mendes
 
 
Wednesday
May 24
7:30PM
ET
TV
UFC Ultimate Knockouts: Brazilian Knockout Artists
 
 
10:00PM
ET
TV
THE ULTIMATE FIGHTER: Team Garbrandt vs Team Dillashaw: Episode 6
 
 
Sunday
May 28
5:30PM
ET
TV
UFC Countdown: UFC 212: Aldo vs Holloway
 
 
Wednesday
May 31
10:00PM
ET
TV
THE ULTIMATE FIGHTER: Team Garbrandt vs Team Dillashaw: Episode 7
 
 
Clear
Saturday
April 22
7:00PM
ET
Streaming Live
TV
Fight Night Nashville: Exclusive FIGHT PASS Prelims
 
The Exclusive FIGHT PASS Prelims begin at 7pm/4pm ETPT.
Sunday
April 23
1:00AM
ET
Streaming Live
TV
Pancrase: 286
 
The legendary Pancrase organization returns LIVE to UFC FIGHT PASS for Pancrase 286!
Monday
April 24
10:00PM
ET
TV
UFC Unleashed: Diaz vs Miller
 
Three of the UFC’s brightest stars turn in spectacular finishes in this collection of bouts from the Octagon. Featuring Nate Diaz vs. Jim Miller, Cat Zingano vs. Miesha Tate and Nordine Taleb vs. Erick Silva and more.
Wednesday
April 26
10:00PM
ET
TV
The Ultimate Fighter: Eat Some Souls
 
All hell breaks loose at the gym as the coaches confront each other over their contentious history. Then two veterans of the sport take their first steps toward redemption as they face off in the second preliminary fight.
Thursday
April 27
9:30PM
ET
TV
UFC Ultimate Knockouts: Surprising Knockouts
 
See some of the sport’s most surprising and memorable knockouts. With Junior Dos Santos, The Korean Zombie, Ronda Rousey, Jeremy Stephens, Darren Elkins, Nikita Krylov and more.
Saturday
April 29
1:30PM
ET
Streaming Live
TV
GLORY 40: SuperFight Series
 
The best kickboxers in the world return to UFC FIGHT PASS for GLORY 40: SuperFight Series.
Sunday
April 30
9:00PM
ET
TV
UFC Classics: Rich Franklin
 
 
Tuesday
May 2
8:00PM
ET
TV
UFC Unleashed: Heavyweight Title Timeline
 
 
Wednesday
May 3
10:00PM
ET
TV
THE ULTIMATE FIGHTER: Team Garbrandt vs Team Dillashaw: Episode 3
 
 
Thursday
May 4
8:00PM
ET
TV
UFC Reloaded: UFC 204: Bisping vs Henderson
 
 
Friday
May 5
9:00PM
ET
Streaming Live
TV
VFC 57: Gallemore vs Al-Hassan
 
The VFC heavyweight title is on the line in the main event of VFC 57 as Daniel Gallemore looks to defend his title against Razak Al-Hassan.
Saturday
May 6
4:00PM
ET
Streaming Live
TV
Cage Warriors 83: Mills vs Long
 
Cage Warriors returns to UFC FIGHT PASS for Cage Warriors 83, with Che Mills vs Lew Long as the main event.
Sunday
May 7
11:00PM
ET
TV
UFC Countdown: UFC 211: Miocic vs Dos Santos 2
 
 
Tuesday
May 9
11:00PM
ET
TV
UFC Main Event: Jedrzejzcyk vs. Kowalkiewicz
 
 
Wednesday
May 10
7:30PM
ET
TV
UFC's Greatest Fights: Edgar vs Maynard 2
 
 
10:00PM
ET
TV
THE ULTIMATE FIGHTER: Team Garbrandt vs Team Dillashaw: Episode 4
 
 
Thursday
May 11
8:00PM
ET
TV
UFC Reloaded: UFC 203: Miocic vs Overeem
 
 
Monday
May 15
10:00PM
ET
TV
UFC Main Event: Edgar vs Maynard 3
 
 
Tuesday
May 16
8:30PM
ET
TV
UFC Sound Waves:
 
 
Wednesday
May 17
7:00PM
ET
TV
UFC Classics: Frank Mir
 
 
10:00PM
ET
TV
THE ULTIMATE FIGHTER: Team Garbrandt vs Team Dillashaw: Episode 5
 
 
Sunday
May 21
9:30PM
ET
TV
UFC Fight Night Countdown: Gustafsson vs Teixeira
 
 
10:00PM
ET
TV
UFC's Greatest Fights: Aldo vs Mendes
 
 
Wednesday
May 24
7:30PM
ET
TV
UFC Ultimate Knockouts: Brazilian Knockout Artists
 
 
10:00PM
ET
TV
THE ULTIMATE FIGHTER: Team Garbrandt vs Team Dillashaw: Episode 6
 
 
Sunday
May 28
5:30PM
ET
TV
UFC Countdown: UFC 212: Aldo vs Holloway
 
 
Wednesday
May 31
10:00PM
ET
TV
THE ULTIMATE FIGHTER: Team Garbrandt vs Team Dillashaw: Episode 7
 
 
Saturday, April 22
10PM/7PM
ETPT

Nashville, TNBridgestone Arena

Saturday, May 13
10PM/7PM
ETPT

Dallas, TexasAmerican Airlines Center

Sunday, May 28
1PM/10AM
ETPT

Stockholm, SwedenEricsson Globe

Saturday, June 10

Auckland, New ZealandVector Arena

Saturday, June 17

Kallang, SingaporeSingapore Indoor Stadium

Sunday, June 25

Oklahoma City, OKChesapeake Energy Arena

Friday, July 7

Las Vegas, NevadaT-Mobile Arena

Saturday, July 8

Las Vegas, NevadaT-Mobile Arena

Sunday, July 16

Glasgow, ScotlandThe SSE Hydro

Saturday, July 22

Long Island, New YorkNassau Veterans Memorial Coliseum

Saturday, July 29

Anaheim, CAHonda Center

Saturday, September 2

Rotterdam, NetherlandsAhoy Rotterdam

Saturday, October 21

Gdansk, PolandErgo Arena

Saturday
April 22
7:00PM
ET
Streaming Live
TV
Fight Night Nashville: Exclusive FIGHT PASS Prelims
 
The Exclusive FIGHT PASS Prelims begin at 7pm/4pm ETPT.
Sunday
April 23
1:00AM
ET
Streaming Live
TV
Pancrase: 286
 
The legendary Pancrase organization returns LIVE to UFC FIGHT PASS for Pancrase 286!
Saturday
April 29
1:30PM
ET
Streaming Live
TV
GLORY 40: SuperFight Series
 
The best kickboxers in the world return to UFC FIGHT PASS for GLORY 40: SuperFight Series.
Friday
May 5
9:00PM
ET
Streaming Live
TV
VFC 57: Gallemore vs Al-Hassan
 
The VFC heavyweight title is on the line in the main event of VFC 57 as Daniel Gallemore looks to defend his title against Razak Al-Hassan.
Saturday
May 6
4:00PM
ET
Streaming Live
TV
Cage Warriors 83: Mills vs Long
 
Cage Warriors returns to UFC FIGHT PASS for Cage Warriors 83, with Che Mills vs Lew Long as the main event.

UFC Fight Night Johnson vs Reis Results

Fighters
Str
TD
Sub
Pass
Method
Rnd
Time
108
16
1
0
1
0
3
0
R3
Submission
3 of 5 04:49
47
22
1
1
1
0
3
0
R2
Submission
2 of 3 02:47
9
55
1
0
0
0
1
0
R2
KO/TKO
2 of 3 03:28
56
70
0
2
0
0
0
1
R3
Decision - Split
3 of 3 05:00
122
32
0
1
0
0
0
2
R3
Unan. Decision
3 of 3 05:00
37
36
2
0
0
0
0
0
R2
KO/TKO
2 of 3 00:28
Expand Full Results

Historic Events

UFC on Fox 1
UFC on Fox 1
The UFC® makes its broadcast television debut on Saturday, November 12, live from the Honda Center in Anaheim, California.
UFC® 129
UFC® 129
The UFC® makes its debut in Toronto with an epic clash between Welterweight champ Georges St-Pierre and No. 1 contender Jake Shields.